Marco di Battista Quartet “Sonic Latitudes Four Elements” konser

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1 in eval() (line 8 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined variable: arry in eval() (line 15 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Son Güncelleme:

13/04/2017 - 15:43
23/03/2017 17:00

Marco Di Battista, piyano
Franco Finucci, gitar
Giorgio Vendola, kontrbas
Roberto Desiderio, bateri

Marco Di Battista ve Franco Finucci kendi caz müziği vizyonlarını ifade etmek için quartet formasyonunu kullanıyorlar. 

Her iki grup şefinin de özgün besteleri, karakteristik bir komposizyondan, şaşırtıcı ancak aynı zamanda ilgi çekici emprovize çıkışlar içeriyorlar. Grup şeflerine, kontrbasda Giorgio Vendola ve bateride Roberto Desiderio’nun tecrübeli ve güçlü ritimleri eşlik ediyor. 

“Sonic latitudes four elements” adlı program, caz dörtlüsünün modern ve yenilikçi bir bakış açısıyla, özgün temalardan ve çağdaş caz repertuarına ait bestelerin yeniden uyarlamalarından oluşuyor.

Piyanonun çalınmasındaki ahenk ve ritimlerdeki rahat yaratıcılık,  gitarın melodik ve ifadesel derinliğine hizmet ediyor. Di Battista ve grubu aynı zamanda heyecan verici ve şaşırtıcı fikirlerle dinleyiciyi yakalama yeteneğine sahip zengin sessel nesne yorumlaması sunuyorlar. 

Piyanist ve gitaristin müziği gelenekselden faydalanarak kendilerine has biçimde biçimleniyor. Caz yapıları kişisel eğilimleri vasıtasıyla şekil değiştiriyor, temalar ise es noktalarında oynamalarla,  karmaşık yapılar üzerine adapte edilen ani zaman değişiklikleriyle yeniden ele alınıyor.